Výběr WC sedátka

13.10.2011

Při nákupu WC sedátka je třeba vzít v úvahu délku, šířku a rozpětí jeho pantů. Výběr materiálu, z kterého je sedátko vyrobeno, je na vašem uvážení, nejběžnější jsou plastové sedátka, jsou k dispozici v různých vzorech a barvách. Sedátka z měkkého plastu jsou však málo odolná, snadno se poškodí a deformují ve spojích, mají však nízkou cenu, což je příčinou jejich popularity.
 Pokud se rozhodujeme pro plastové sedátko, tak vhodnějším řešením je sedátko z tvrdého plastu, snadno se udržuje v hygienické čistotě, jsou pevnější a odolné. Alternativou plastových sedátek jsou sedátka dřevěná, jsou velmi estetická a odolná, ale horší je udržovat je v hygienické čistotě.
Na trhu je možné setkat se i s WC sedátky z polyesterové pryskyřice, do které díky čiré struktuře můžou být vloženy různé druhy ozdob.
Exkluzivní variantou WC sedátka jsou velmi hygienické sedátka z nerez oceli, ale vysoká cena mnohdy odradí.
 Při koupi WC sedátka je dobré zvážit zda vyberete sedátko s brzdou, tento typ chrání před poškozením a hlukem.
  Existují i ​​speciální WC sedátka pro děti, jsou měkká a pohodlná, především však zmenšují velikost otvoru toaletní mísy.
  Pro zachování hygieny ve vaší toaletě si zvolte WC sedátko vyrobené z antibakteriálních materiálů, obsahují stříbrné částice, které zabraňují množení bakterií na povrchu sedátka.


 

Zpět