Renovace spár v koupelně

13.10.2011

Silikonové spoje tvoří velmi těsné a flexibilní vyplnění, zajišťující mezery mezi obklady a sanitárním vybavením jako jsou vany, sprchové kabiny nebo umyvadla. Vlivem vlhkosti se časem projevují na spojích stopy  plísní, které se odstraňují pomocí speciálních prostředků. V některých případech je tento způsob málo účinný, proto je třeba silikonové spáry renovovat.
 Nejdříve odstraníme stávající silikonovou výplň, pro odstranění výplně použijeme ostrý nůž, nebo speciální škrabku na spáry. Na zbytky je možné použít speciální tekutinu, která usnadní jejich odstranění. Při odstraňování silikonu musíme být velmi opatrní, aby nedošlo k poškození dlaždic , obkladů a dalšího vybavení.
 Okolí renovovaných spár je třeba očistit od usazenin vodního kamene a důkladně odmastit. Umyvadlo nebo sprchovací kout je nutné zajistit malířskou páskou, aby byli chráněny před znečištěním. Po jejich zabezpečení můžeme pokračovat v práci.
 Silikon vytlačujeme rovnoměrně, nanášíme jedním tahem, spáru formujeme palcem nebo speciální stěrkou. Vhodný tvar získáme rovnoměrným tlakem a odstraňováním přebytečného silikonu. Po odstranění ochranné pásky znovu projedeme stejnosměrným pohybem spáry silikonem dotlačujíc okraje. 

 

Zpět