Který kuchyňský dřez si vybrat?

13.10.2011

Než se rozhodnete vybrat si dřez, poznejte základní druhy nabízené na trhu..
Jedním z hlavních kritérií je velikost dřezu a počet jeho komor. Jeho velikost si zvolíme podle velikosti kuchyně a do jisté míry podle počtu osob v domácnosti. V malých kuchyních je ideálním dřez s jednou komorou, je také vhodný i v případě, kdy máme myčku.
  Je důležité stanovit způsob instalace a umístění dřezu v kuchyni, optimální místo je mezi ledničkou a kuchyňskou linkou. Tyto části je vhodné oddělit odkládacím prostorem tak, aby vznikl prostor pro provádění základních kuchyňských činností.
  Dřez je možné nainstalovat různými způsoby. Nabízíme dřezy určené pro montáž shora, umístěné na kuchyňské lince, jsou velmi snadno instalovatelné a bez problémů je lze umístit do určeného prostoru.
Nejodolnějšími jsou dřezy keramické a kameninové, vyznačují se vysokou odolností vůči nárazu, dobře se udržují , jejich hlavní nevýhodou je však vysoká cena.
 V současné době výrobci rozšířili svou nabídku o různé doplňky, které usnadňují práci v kuchyni. Velmi žádanou je speciální deska na krájení. Je ideální pro malé kuchyně, zvětšuje pracovní plochu.
  K dispozici jsou také nádoby na saponáty, košíky a odkapávače nádobí. Je možné si vybrat i model dřezu s drtičem odpadů, díky velkému otvoru drcené odpadky snadno odcházejí do kanalizačního systému, což nám velmi usnadní práci.

Zpět