Doplňky do vchodových dveří

13.10.2011

V současné době je na trhu široký výběr rozmanitých druhů doplňků ke dveřím, liší se nejen technicky, ale i stylem. Vzhled běžných, obyčejných dveří můžeme změnit, pokud zvolíme doplňky podle vlastních představ. Hlavní doplňkem je práh, k dispozici je v různých typech lišících se výškou, barvou a druhem materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Výběr správného prahu je velmi důležitý, protože má vliv na jejich funkčnost a těsnost.
  Velmi důležitým prvkem, který našim dveřím dodá neopakovatelný charakter, je klika, vhodně zvolená jednoduše vytvoří zajímavý vzhled našich dveří. Elegantním doplňkem je klepadlo, které při správném doladění vytvoří s klikou efektní doplněk.
Vchodové dveře může doplnit i praktická schránka na dopisy. Její charakter musí ladit s dveřmi. V moderním stylu bude schránka vnitřní, díky níž můžete vybírat poštu bez toho aby jste opustili dům, ale tradiční charakter vchodových dveří dokreslí i ozdobná schránka venkovní.
  Při výběru doplňků příslušenství pro dveře zvažujte ty součásti, které naše dveře plně zfunkční. Takovým doplňkem je kukátko, se kterým si můžete ověřit, kdo je na druhé straně dveří, zvyšuje to bezpečnost bydlících. Dalším doplňkem může být i dveřní zarážka, která chrání dveře a stěnu před poškozením.
 

Zpět